Бюгельний протез


Бюгельне протезування — це один з видів знімного протезування на замках. «Бюгель» в перекладі на українську означає «дуга». А сам протез являє собою штучні зуби, які кріпляться до опорних за допомогою спецзамков і для кращої фіксації з’єднуються тонкою сталевою дугою. Зовні замків не видно, тому що вони встановлені всередині зубного протеза, і тому стороннім людям абсолютно непомітно, що у Вас штучні зуби. Ніхто ні про що не здогадається. Це залишиться маленьким секретом між вами і вашим лікарем з стоматології «Аура Дент», який не тільки подарує вам посмішку, але і буде спостерігати за процесом звикання і в разі необхідності допрацює протез. Крім того, на відміну від пластинчастого протеза (вставної щелепи) бюгельний протез абсолютно гігієнічний і його можна носити в роті постійно, не виймаючи на ніч, а знімати тільки при його чищенні. Та й навантаження при жуванні розподіляється рівномірно як на ясна, так і на опорні зуби.

Як буде проходити лікування і протезування?

Спочатку необхідно підготувати опорні зуби, покривши їх суцільнолитими коронками, облицьованими керамікою, що ідеально підходить за кольором під колір Ваших природних зубів.

protez

Покриті правильно виготовленими коронками зуби можуть бути збережені досить тривалий час. Поверхня зубів під коронками повністю захищена. Стабільне кріплення протеза до коронок гарантує відсутність розхитування опорних зубів.

Коронки міцно фіксуються на природних зубах. Разом з коронками виготовляють першу частину замкового кріплення, друга частина кріплення буде перебувати в протезі. За допомогою з’єднання між собою двох частин замку протез міцно кріпиться до коронок. У той же час він може бути без особливих зусиль знятий для чищення і ополіскування.

 Кому рекомендовано бюгельне протезування?

Можна сказати так — якщо у Вас відсутньо більше трьох зубів підряд, то Вам варто всерйоз задуматися про бюгельне протезування. Звичайний міст ставити в цьому випадку вже не рекомендується. Опорні зуби, на які повісять мостовидний протез, можуть не витримати жувального навантаження, і в результаті їх теж можна втратити. Бюгельний протез дає можливість розподілити зусилля між опорними зубами і яснами.

Ще одне свідчення — так звані необмежені дефекти зубного ряду, тобто відсутність крайніх корінних зубів. Раніше в цьому випадку стоматолог повісив би консоль, тобто закріпив би протез на вазі. Але тоді з’являється важіль, і поступово опорні зуби розхитуються.

Бюгельне протезування також показано при захворюваннях пародонту і використовується для скріплення рухомих зубів.

Наскільки довговічні ці протези?

Все залежить від стану здоров’я пацієнта, від гігієни ротової порожнини …

Але ж еластичні прокладки очевидно зношуються?

Це не проблема. Ми не кидаємо наших пацієнтів і при необхідності замінимо прокладку і навіть полагодимо протез. Ми даємо рік гарантії на свою роботу. І, виходячи з досвіду, можемо сказати, що якщо бюгель зроблений вдало, то через два-три місяці після його установки людина зовсім перестає помічати протез. Причому весь час, поки йде звикання, ми спостерігаємо за нашими пацієнтами і в разі необхідності допрацьовуємо протез.

Напевне бюгельний протез дорого коштує?

У всякому разі не дорожче імплантатів. Причому ціна практично не залежить від кількості протезованих зубів. Бюгель може заповнювати і три і дванадцять зубів, а коштувати він буде приблизно однаково. Найдорожча частина — замок, виготовлення якого вимагає чималого професіоналізму, його треба зробити дуже акуратно, щоб він не порушував опорні зуби і пацієнт міг легко знімати і одягати протез.

Словом, відмітними рисами бюгельного протезування є естетичність, хороша фіксація, фізіологичность і гігієнічність. На заході бюгельне протезування застосовується вже досить давно і пройшло перевірку часом. А ось в Україні далеко не всі клініки роблять бюгельні протези якісно, ​​так як для їх виготовлення потрібно досить дороге устаткування і чималий досвід роботи зубного техніка.