Чи Не шкідливо депульпувати зуби?


Пульпа зуба — це м’яка, пухка тканина, що складається з клітин і волокнистих структур, що заповнює порожнину зуба. Пульпа здійснює регуляцію харчування зуба, сприйняття зубом різних подразнень, в т. ч. і больових. Пульпа сприяє відновленню зубної тканини при каріозному процесі. Крім того, пульпа є біологічним бар’єром, що перешкоджає проникненню мікроорганізмів з каріозної порожнини через канал кореня за межі зуба в періодонт. Таким чином, пульпа є <внутрішнім органом> зуба, що забезпечує його життєдіяльність, і необґрунтоване її видалення може скоротити термін служби зуба.

130Але в тих випадках, коли пульпа вже значно пошкоджена мікроорганізмами, які проникли в неї в результаті каріозного процесу або травми (як гострої, так і хронічної), вона вже не просто не здатна стримувати інфекцію, але навіть сприяє її поширенню за межі зуба. У такій ситуації пульпа втрачає всі свої корисні функції і для того, щоб призупинити поширення запального процесу за межі зуба, необхідно видалити забруднену пульпу, провести якісну дезінфекцію і герметичного пломбування кореневих каналів з подальшим надійним відновленням зуба.

Своєчасно і якісно проведене ендодонтичне лікування істотно продовжує термін служби зуба і запобігає поширенню інфекції до сусідніх зубів та іншим внутрішнім органам.