Дитяча стоматологія


Лікування «молочних» і постійних зубів у дітей

У нашій клініці лікування карієсу молочних і постійних зубів у дітей проводиться безболісно під особливим двохетапному знеболюванні. Спочатку без уколу «заморожується» невелику ділянку ясен, куди далі робиться дитяча анестезія, відчути яку вже неможливо.

Dents-sensibles-ou-tachees-vite-chez-le-dentiste-^21

Чому важливо лікувати молочні зубки у дітей?

Після видалення зуба раніше покладеного терміну, утворюється порожнє місце, призначене для майбутнього постійного зуба. Поступово це простір зменшується за рахунок повільного руху сусідніх зубів, і коли почне прорізатися постійний зуб, його місце вже зайнято, він проріжеться де-небудь збоку або взагалі не проріжеться. В результаті частина зубів виявиться не на своїх місцях і в нерівному положенні. Це викликає не тільки естетичний недолік — криві зуби, але і порушення прикусу.
Якщо ж за показаннями «молочний» зуб потрібно вилучити, а постійний зуб прорізується більш ніж через 1 рік, потрібно обов’язково виготовити тимчасовий дитячий протез у лікаря-ортодонта. Це дозволить зберегти місце для постійного зуба і не допустити захворювань шлунка з-за нерівномірного розжовування їжі.

zahnluecke

 

Як виправити неправильний прикус у дітей?

Виправити прикус, а так само не допустити його порушення, при своєчасному зверненні до ортодонта, найлегше в дитячому віці, коли можливе зростання щелепних кісток.
Лікар-ортодонт профілактично оглядає дитину 1 раз в 6 місяців. При ранньої втрати «молочних» зубів виготовляються тимчасові знімні дитячі пластинки і активатори(сучасні силіконові «тренажери» для зубів), що запобігають порушення прикусу.
Коли проріжуться велика частина постійних зубів, їх вирівнювання і виправлення прикусу стане можливим лише за допомогою брекет-системи.

Чому у дітей болять зубки?

Зубна біль у діточок, на жаль, явище часте. Проблеми з зубами зумовлені малюкам від народження: це трапляється, якщо з-за хвороб майбутньої мами в першому триместрі вагітності виявилася патологія розвитку зубних зачатків у дитини. Із-за особливостей своєї будови дитячі зуби дуже вразливі для карієсу і схильні до множинних уражень — мало того, що в одному зубике може бути кілька дірок, захворювання легко перекидається до «сусідів».
Якщо не лікувати уражені карієсом молочні зубки (навіть якщо вони не болять), то вони стають серйозним вогнищем хронічної інфекції, яка негативно впливає на зачаток постійного зуба, а так само на внутрішні органи, стимулюючи розвиток загальних хронічних захворювань.

pervyy__vizit__k__stomatologu__kak__podgotovit__rebenka

Як і чому з’являється карієс у дітей?

Хвороба розвивається буквально на очах: інфекція поширюється все глибше, починаються ускладнення у вигляді дитячого пульпіту і періодонтиту, ускладненого кістою зуба. Перші корінні зуби, які прорізуються в п’яти-, семирічному віці, також досить проблемні. Їх жувальні поверхні покриті глибокими щілинами на емалевому шарі (фісурами), бактерії в них відчувають себе дуже комфортно і дуже швидко розмножуються.

Як солодощі впливають на зубки малюків?

Цукерки, тістечка та інші солодощі посилюють і без того незавидне становище дитячих зубів. Дітям буває дуже складно пройти повз варення, тістечок і шоколаду. Серед дорослих теж чимало любителів солодкого, але саме діти люблять довго тримати за щокою карамельки або надувати бульбашки з жуйки — таким чином, їх порожнину рота постійно заповнена розчином цукру.

Pediatrics-Zoom

 

Як розвивається карієс у дітей

Каріозні порожнини в дітей розвиваються безболісно, так що якщо сильно болить молочний зуб, то, найімовірніше, це значить, можна припустити пульпіт або періодонтит. Крім цього, якщо біль виникає, то дитина не завжди спроможна пояснити своїм батькам, що саме його турбує. Не потрібно відкладати свій перший візит до стоматолога, адже стежити за розвитком зубів потрібно з самого раннього періоду. Дитячі зуби вражаються карієсом не рідше, ніж дорослі т. к. малюки далеко не завжди якісно чистять зуби. Ігнорувати дитячий карієс ні в якому разі не можна, адже молочні зубки можуть хворіти не менше постійних.

Лікувати або видаляти молочні зуби, уражені карієсом?

Дитячі стоматологи намагаються не видаляти молочні зубки, а лікувати їх, оскільки рання втрата зубів в дитячому віці може стати причиною порушення прикусу надалі.

I-24-TELEGR-news-f25__640

 

Перший візит до дитячого стоматолога

З двох років, а при необхідності і раніше, дитину необхідно приводити 1 раз в 6 місяців на профілактичний огляд до дитячого лікаря. Перший візит найважливіший і не повинен ніяким чином налякати дитину! Доктор огляне зубки і покаже, як правильно доглядати за порожниною рота, допоможе підібрати зубну щітку і дитячу зубну пасту (яка не завдасть шкоди при випадковому проковтуванні). Поступово, приходячи на профілактичні огляди, дитина звикає до лікаря, до стоматологічному крісла, до інструментів. В подальшому це допоможе дитині уникнути психологічних проблем, пов’язаних зі страхом перед лікуванням зубів.

Профілактика карієсу у маленьких дітей

Відразу після прорізування постійного зуба дуже важливо убезпечити його від ураження карієсом. Для цього в нашій клініці пропонується спеціальна програма з профілактики. Дитячий лікар індивідуально для вашої дитини підбирає і проводить методику профілактики.
Ми пропонуємо найсучасніші та ефективні методики: «герметизація» фісур, «сріблення», курс сучасної фтор-профілактики.