Лікування каналів


326Лікування каналів зуба,

що складаються з м’яких тканин, нервових волокон, а також лімфатичних і кровоносних судин і сполучної тканини, — це окрема галузь стоматології — ендодонтії.

Лікування зубних каналів від інших процедур відрізняється своєю складністю, так як, по-перше, канали зуба знаходяться глибоко всередині і до них важко дістатися стоматологічними інструментами, а по-друге, лікарю важко контролювати процес лікування візуально.

Лікування кореневих каналів покликане рятувати від видалення навіть ті зуби, ступінь пошкодження яких дуже сильна. В той час, коли стоматологія перебувала не на такому високому рівні, як зараз, позбавити людину від сильних болів можна було тільки одним способом: видалення хворого зуба. Сьогодні ж, лікування каналів, активно застосовується в більшості стоматологічних клінік Санкт-Петербурга, дозволяє зберігати зуб в 90% випадків!

Запалення зубних каналів можуть бути викликані різними причинами, серед яких
глибока стадія карієсу;
пульпіт;
періодонтит;

Проблеми з кореневими каналами зуба можуть довгий час ніяк не заявляти про себе, а процес руйнування зуба займає період від кількох місяців до кількох років, і весь цей час людина може відчувати себе добре. Рівно до тих пір, поки в зубах ні з’явиться біль.

Неприємні відчуття можуть виникати як при впливі подразників: хімічних або термічних, так і при тиску на зуб, під час пережовування їжі. Іноді гострий зубний біль піднімається без впливу на зуб, особливо сильно це виявляється в нічний час.

Можливість врятувати зуб з пошкодженими каналами високі, але все ж лікарі не дають 100% гарантії, тому, чим швидше ви звернетеся до лікаря, тим більше у вас буде шансів на збереження рідної зуба.

327Методи лікування кореневих каналів передбачають проведення певних процедур в кілька етапів

  • перед початком лікування каналів зуба лікар вводить в десну пацієнта анестезуючі препарати;
  • на хворий зуб за допомогою гачків надівається спеціальна гумова плівка (коффедрама), яка ізолює його від інших зубів;
  • просвердлюють простір для створення доступу до запаленої пульпи. На різцях і іклах просвердлення здійснюється з боку неба, на молярах і премолярах — на жувальній поверхні;
  • проводиться повне видалення запаленої пульпи і її омертвілих ділянок, а також некротизованих тканин з каналу зуба і пульпової камери;
    висушування кореневих каналів за допомогою паперових штифтів;
  • Пломбування кореневих каналів зуба

Час, що витрачається на лікування кореневих каналів, варіюється від 30 хвилин до 1 години і більше. Все залежить від складності випадку і кількості каналів в зубі.

Якість лікування визначається рівнем професіоналізму лікарів, які проводять операцію. Лікування каналів зуба вимагає колосальної уваги і точності проведених дій. Повторного втручання стоматолога не потрібно в тому випадку, коли всі канали зуба були повністю очищені і міцно і надійно запломбовані.