Професійна чистка зубів


Найважливішим і невід’ємним етапом стоматологічних лікувальних заходів є професійна гігієна порожнини рота.

Професійна гігієна порожнини рота полягає у видаленні зубного м’якого нальоту і зубних каменів. Вона виконується стоматологом або лікарем-гігієністом. Професійне чищення зубів передує терапевтичним, ортопедичним, хірургічним і ортодонтическим заходам.

Фактори, що призводять до необхідності проведення професійної гігієни порожнини рота.
1. Незадовільна індивідуальна гігієна порожнини рота призводить до утворення зубної бляшки, на поверхні якої йде формування, накопичення м’якого зубного нальоту і його поступове поширення на поверхні зубів.

2. Під впливом мікрофлори порожнини рота, продуктів їх розпаду, відбувається поступова мінералізація зубного нальоту і його перетворення на твердий зубний камінь.

До чого може призвести наявність зубних каменів?
1. За місцем розташування розрізняють два види зубного каменю: над і підясенний.
Спочатку утворюється надясенний зубний камінь, який за короткий час руйнує зубясенну борозну і формує підясенний зубний камінь.
2. Підясенний зубний камінь інтенсивно росте всередину по кореню зуба, руйнуючи зв’язковий апарат періодонта (опорно-утримуючі зв’язки зуба в щелепної кістки). Починає руйнуватися кістка

3. Від кісткового кишені і розвиваються серйозні захворювання парадонта (опорно-утримуючий апарат зуба). Спочатку розвивається гінгівіт (запалення ясен), який поступово переходить в пародонтит. Все це і згодом призводить до розхитування і втрати зовсім невинних зубів.
Для запобігання усього вищесказаного настійно рекомендуємо проводити процедуру професійного чищення зубів два рази на рік.

Як проводиться професійна гігієна порожнини рота?

Послідовність наступна: спочатку чистяться зубні камені, потім пігментований наліт.
Назубні і подзубні відкладення видаляються кількома способами.
1. На сьогоднішній день найефективнішим способом видалення зубного каменю є застосування ультразвукового апарату, або ручними інструментами. Видалення зубного каменю за допомогою ультразвукового скалера — процедура безболісна, не травматична, не шкідлива для емалі зубів. Ультразвуковий скейлер створює коливальні рухи, в результаті чого відбувається збивання зубних каменів.

2. Після чищення зубних каменів, лікар приступає до зняття пігментованного зубного нальоту. Для цієї процедури застосовується Air-flow. Метод Air-flow полягає в направленій подачі струменя аерозолю, що містить воду і абразивний засіб. Струмінь аерозолю збиває темний наліт. Зуби світліші до природнього кольору, але цей ефект не залишається назавжди. Якщо хочете, щоб зуби стали ще світлішими, ласкаво просимо на відбілювання зубів.

3. Після чищення зубних каменів і нальоту, лікар ОБОВ’ЯЗКОВО покриє зуби фторвмісним гелем або лаком, для усунення підвищеної чутливості емалі і її зміцнення

Процедура чищення зубів займає від 30 хвилин до 1,5 години.

GZB81bXqG0M 6_UdLbPKKIk