Ультразвукова чистка зубів.


Наскільки безпечна ультразвукова чистка зубів?

Чищення зубів ультразвуком безпечна для здорової тканини зубів і менш травматична по відношенню до м’яких тканин порожнини рота. Це досягається шляхом підбору спеціального рівня ультразвукових коливань, який впливає на щільність зубного каменю, порушуючи його структуру і відокремлюючи від поверхні зуба.
Додатково в області обробки ультразвукового скейлера (інструменту, який здійснює процедуру чищення зубів) створюється так званий кавітаційний ефект в рідкому середовищі за рахунок вивільнення молекул кисню з крапель води, що подається в зону очищення і одночасно охолоджують наконечник скейлера. Ці молекули розривають мембрани клітин патогенних мікробів і викликають їх загибель.

Таким чином, на відміну від механічного чищення зубів із застосуванням професійних інструментів, ультразвукова чистка надає комплексне вплив не тільки на зубний камінь, але і на всю околозубную мікрофлору, очищаючи її від зараження. При цьому процедура проходить набагато швидше і більш комфортно для пацієнта.

 

Чи є протипоказання для зняття зубних відкладень ультразвуковим апаратом?

Так є. До абсолютних протипоказань відносять наявність у пацієнта: кардіостимулятора, ишимическая хвороба серця з явищами стенокардії та аритмії, гіпертонічну хворобу 3-4 ступеня, злоякісних новоутворень, епілепсії, туберкульозу, бронхіальної астми, емфіземи легенів, індивідуальної непереносимості фактора. Крім того ультразвукова чистка не проводиться дітям молодше 15 років.

Відносними протипоказаннями є наявність у пацієнта: ВІЛ-інфекції, гепатиту (В,С), гіперфункції щитовидної залози, глаукоми, гіперчутливості зубів, 1-го триместру вагітності, загострення захворювань тканин пародонту.

При вказівці пацієнтом в анамнезі та виявленні перелічених вище протипоказань, професійна гігієна може бути проведена комбінованим методом або тільки ручними інструментами.